Vaše inkoustová náplň či toner dosloužily a vy si lámete hlavu nad tím, kde pořídit nové náplně?

Nejprve je nutno vědět, jakou technologií vaše tiskárna disponuje. Tato informace je uvedena v manuálu tiskárny, stejně tak jako katalogové číslo náplně, podle kterého zjistíte typ náplně do tiskárny, kterou právě potřebujete.

V naší republice patří mezi nejpoužívanější tiskárny inkoustové a laserové, ačkoliv na výběr jsou i další technologie, například jehličkové, LED-diodové nebo třeba termosublimační.

Vlastníme-li tedy inkoustovou tiskárnu, budeme jako náplň potřebovat inkoustové cartridge, pokud máme laserovou tiskárnu, pak je potřeba opatřit si laserové tonery.

toner Brother

U inkoustových cartridgí je výhodou především nízká pořizovací cena, výhodou laserového toneru především skutečnost, že u této náplně nedochází k zasychání.

Další otázkou při výběru náplní do tiskárny bývá volba, jestli koupit originální nebo kompatibilní náplň. Důležitou roli zde hraje zejména cena.

Originální náplně vyrábějí přímo výrobci tiskáren a je zde tedy nutno připlatit si i za danou značku. Naproti tomu ovšem je zde garantována špičková kvalita, za kterou si výrobci a dodavatelé ručí.

Alternativní náplně do tiskáren vyrábějí jiní výrobci tak, aby byly zcela kompatibilní s tiskárnami. Existuje zde ovšem určité riziko, že nekoupíme zrovna kvalitní produkt, který nám dobře poslouží, nebo dokonce poškodí naši tiskárnu. V tomto případě je tedy na místě vysoká obezřetnost, abychom nakoupili pouze od solidních, prověřených dodavatelů, kteří garantují kvalitu svých produktů. Není problém takové dodavatele na trhu najít. Společností, které se zabývají touto činností je v dnešní době na trhu dostatek a je tedy z čeho vybírat. Pokud tedy koupíme neoriginální náplně do tiskáren od kvalitních dodavatelů, můžeme velmi výrazně ušetřit a v klidu a bez problémů znovu tisknout.