Co byste měli vědět, než se obrátíte na odbornou firmu, věnující se zakládání společností pro klienty na míru nebo prodeji předem založených firem (takzvaných Ready Made společností), abyste si ušetřili spoustu času a námahy?

Jednou věcí si musíte být jistí před oslovením specializované firmy na obchody se společnostmi – a přávě to, zda chcete podnikat formou společnosti s ručením omezeným nebo akciovou společností. Obchodník této firmy samozřejmě zjistí vaše individuální potřeby. Pak vám doporučí, jestli je pro vás lepší společnost s ručením omezeným, akciová společnost nebo evropská společnost.

Měli byste mít rozmyšlené i základní detaily ohledně vaší společnosti, to znamená především její název, umístění sídla, hlavní předmět podnikání a obsazení orgánů společnosti. Podle toho pak obchodník provede změny u již existujících společností nebo různé úkony, potřebné pro založení firmy nové.

 

Jaké jsou výhody a důvody?

Zcela jednoznačně je pro začínajícího podnikatele největší předností úspora času při koupi předzaložené společnosti než založení zcela nové společnosti na klíč. Velice často jsou z tohoto důvodu zákazníky těchto specializovaných firem už zavedení podnikatelé. Pokud rozšiřují nebo restrukturalizují své aktivity, potřebují k tomu novou společnost. Jsou si vědomi toho, jakou hodnotu má jejich čas a u těchto firem mají společnost k dispozici pohodlně a rychle.

Část klientů těchto specializovaných firem, obchodujících s předzaloženými firmami, jsou takzvaní prvozakladatelé. Ti si chtějí založit svou společnost, ale nechtějí to dělat sami s ohledem na časovou a organizační náročnost. Někdy potřebují svou společnost založit rychle a bez zdržení z toho důvodu, že už mají rozjetý nějaký projekt.

 

Zakládání společností vlastními silami

Když se rozhodnete pořídit si vlastní společnost s ručením omezeným, abyste mohli ihned začít podnikat, bude vás to stát 16 až 40 tisíc Kč. Toto rozpětí je dáno rozsahem služeb, jež jsou součástí portfolia a také konkurenčním bojem. Vyplatí se na trhu chvíli hledat a nechat si doporučit obchodníka, který na trhu s předzaloženými firmami působí již dlouho. Takovým specialistou je například společnost Firmy Praha s.r.o., která vám s procesem založení společnosti pomůže nebo prodá již založenou společnost za cenu 15.900 Kč.

Společnosti s historií – tedy starší předzaložené společnosti, mohou být cenově dražší, než ty nové. Opět ale záleží na obchodníkovi, jestli si za starší firmy účtuje více či nikoliv. Firmy Praha s.r.o. jsou seriózní a za historii firem si neřeknou o více peněz než za ty čerstvě založené.

Samozřejmě, pokud budete chtít výše zmíněné peníze ušetřit, pak máte jedinou možnost. Založit si svou firmu vlastními silami a obrnit se na to trpělivostí při jednání s úřady.  Ale jak se říká, čas jsou peníze. Zvažte všechna pro a proti, a rozhodněte se, zda koupě Ready Made společnosti nebude daleko lepším řešením.

ready made

Jaké další služby vám společnost Firmy Praha poskytne?

Tito odborníci vám při založení firmy na klíč zajistí veškerá jednání s úřady podle vašich představ. Zkrátka to, co nebudete chtít zařizovat vlastními silami, to hladce zařídí za vás. Dále zajistí ohlášení vaší živnosti a zpracování potřebné dokumentace, a to včetně návrhu na zapsání do obchodního rejstříku. Také poskytují veškerý poradenský servis a sídlo společnosti. To vše je totiž nutnou podmínkou k zápisu do obchodního rejstříku. Pokud vlastníte prostory pro podnikání, je možné tam umístit sídlo společnosti při zakládání nebo první změně v případě předzaložené Ready Made společnosti.

Bez ohledu na hlavní předmět podnikání musí mít všechny firmy adresu, na níž je v případě potřeby zastihnou úřady a třeba i zákazníci. Na tom je založeno podnikání společností, které vám nabízejí pronájem virtuálního sídla. V něm může pak vaše firma sídlit, z adresy tohoto sídla vám také dají vědět o příchozí poště a vaši příchozí korespondenci přepošlou na vámi určenou adresu. Virtuální sídlo si je možné pronajmout i samostatně. Většina firem na trhu se společnostmi nabízí virtuální adresu jako součást své nabídky služeb.

Do nabídky těchto specializovaných firem patří také zakládání nebo prodej evropských společností (SE). To jsou společnosti, podléhající právním normám Evropské unie. Tyto firmy také nabízejí například dosazování osob do statutárních a dozorčích orgánů nebo svolávání a organizování valných hromad, a podobně.

 

Více informací na www.firmy-pha.cz